2010 05 16 – Muziejų naktis Kauno IX forto muziejuje

Gegužės 16 d. Kauno IX forto muziejuje vyko tarptautinis Karo istorijos festivalis “Muziejų naktis Kauno IX forto muziejuje”. VšĮ „Karo paveldo institutas“, kaip viena iš festivalio organizatorių, dalyvavo šiame renginyje kartu su partneriais iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lenkijos. Renginio metu buvo pristatytos I bei II pasaulinio karų kautynių inscenizacijos, taip pat autentiška ir veikianti karo technika ir ginkluotė.

Teatralizuotas tarptautinis karo istorijos festivalis „Muziejų naktis Kauno IX forto muziejuje“ yra didžiausias Lietuvoje XX amžiaus karo istorijos rekonstrukcijos  renginys, skirtas supažindinti miesto visuomenę bei svečius su svarbiais Lietuvos ir Kauno miesto istorijos reiškiniais – Pirmuoju ir Antruoju pasaulinių karų laikotarpiais bei jų palikimu – gynybiniu paveldu.

Projekto tikslas – renginio metu sukurti pritraukiantį visuomenės dėmesį teatralizuotą vaidinimą, kuris vyks šalia kultūros paveldo statusą turinčio objekto – Kauno tvirtovės IX forto. Tokiu būdu skatinti visuomenės dėmesį į Kauno ir Lietuvos gynybinio paveldo išsaugojimo problemos aktualumą, jo svarbą bendrajame istoriniame bei viešajame kontekste.

Įgyvendintas projektas turi skatinti jaunimo ir aktyvių visuomenės narių susidomėjimą miesto paveldu ir jo istoriją, pakartotinai iškelti į viešą erdvę apleistu gynybinio paveldo elementų ir pasiūlyti teatralizuotus renginius kaip vieną iš gynybinio paveldo regeneravimo formų, jo pritaikymo miesto poreikiams.

Muziejų naktis Kauno IX forto muziejuje vyksta nuo  2007 metų, 2009 metais renginyje dalyvavo apie 100 karo istorijos klubų atstovų, jo žiūrovais tapo apie 5 000 žmonių.