Tarptautinė konferencija iš ciklo „Pirmasis pasaulinis karas. Bendra istorija. Bendra atmintis.“ – 2013 m. lapkričio 11-13 d. Marijampolė, Lietuva

Datos: 2013 m. lapkričio 11-13 d.

Vieta: viešbutis „Europa Royale Marijampolė” J.Basanavičiaus a. 8, Marijampolė.

Dalyvių registracija: norintys pasisakyti konferencijos programoje, prašome siųsti savo pranešimo pavadinimą ir tezes iki 2013.10.14 el. paštu: admin@militaryheritage.eu.

Kviečiame diskutuoti temomis:
„Tarptautinė humanitarinė teisė ir bendradarbiavimas Pirmojo pasaulinio karo metu“ ir „Pirmojo pasaulinio karo paminklų atsiradimo ir išsaugojimo istorija“.

Konferenciją remia:
RUSIJOS FEDERACIJOS AMBASADA LIETUVOS RESPUBLIKOJE

Pirmasis pasaulinis karas savo mastu, aukų skaičiumi ir socialinėmis–politinėmis pasekmėmis neturėjo lygių per visą žmonijos istoriją ir tapo XX amžiaus takoskyra. Būtent nuo jo pradedama naujos istorinės eros chronologija – eros, kurioje mes gyvename.
Lietuvos žemė, kur vyko nuožmūs pirmieji Didžiojo karo rytų fronto mūšiai, nusėta žuvusiųjų kapais. Prisiminti žuvusiuosius šiame kare turėtume visi bendrai. Bendra atmintis gali būti tuo santykio tašku, kuris padėtų atkurti istorinę tiesą apie Pirmąjį pasaulinį karą.
Konferencijos tikslas – dialogo vystymas ir daugiašalio bendradarbiavimo stiprinimas Pirmojo pasaulinio karo istorijos tyrinėjimo bei populiarinimo klausimais, bendras 2013-2014 m. projektų, skirtų istorijos paminklų, karinių memorialų ir atmintinų vietų išsaugojimui, įgyvendinimas.

Konferencijos eiga:
Lapkričio 11 d. –
11.00 iki 12.00 val. – gėlių, vainikų padėjimas prie paminklo Pirmojo pasaulinio karo aukoms (organizatorius – Marijampolės savivaldybė).
13.30 iki 15.00 val. – Marijampolės mero V. Brazio susitikimas su Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovais ir Lietuvoje akredituotų diplomatinių atstovybių darbuotojais.
Lapkričio 12 d. –
nuo 12.00 iki 12.30 val. – paminklo Pirmojo pasaulinio karo aukoms aplankymas.
nuo 14.00 iki 19.00 val. – konferencijos darbas. Pirmąją konferencijos dieną vyks ordinų ir medalių iš asmeninių kolekcijų paroda, Pirmojo pasaulinio karo karinių uniformų, buities rakandų ir to laikotarpio fotografijų paroda.
Lapkričio 13 d. – nuo 9.00 iki 13.00 val. – konferencijos darbas.

Konferencijos kalbos: lietuvių, anglų, rusų.

Konferencijos vieta: viešbutis „Europa Royale Marijampolė” J.Basanavičiaus a. 8, Marijampolė.

Dalyvių registracija iki 2013.10.14 el. adresu: admin@militaryheritage.eu
Norintys pasisakyti konferencijos programoje, prašome siųsti savo pranešimo pavadinimą ir tezes iki 2013-10-21 el. adresu: admin@militaryheritage.eu.
Ar Jūsų pranešimas bus įtrauktas į programą, atsakysime iki 2013-10-28.

Papildoma informacija el. adresu: admin@militaryheritage.eu

Mes įsitikinę, kad Jūsų dalyvavimas konferencijoje leis tapti jai reikšmingu ir visuomenei naudingu įvykiu.

Pagarbiai

Projektų vadovas Jurijus Trakšelis